WIOSKA TEMATYCZNA

Wioska Tematyczna – Wieś Rybacka w Chłopach to zajęcia edukacyjno-integracyjne w formie wyjazdu plenerowego skierowane zarówno do dzieci, jak i młodzieży oraz dorosłych. To świetny pomysł na naukę historii rybackich tradycji, integrację zespołu lub po prostu na spędzenie czasu w ciekawy sposób. OFERTA REALIZOWANA PRZEZ STOWARZYSZENIE 16-TY POŁUDNIK - Dodatkowe informacje oraz REZERWACJA TERMINU pod numerem tel. 664 365 205.

Uczestnicy podczas zajęć edukacyjnych:

Wizyty dostępne są w opcjach 1 lub 2-dniowych z możliwością noclegu grupy.

PROGRAM

Przed rezerwacją terminu możesz również zapoznać się z proponowanymi przez nas punktami programu.

Przykładowy program wizyty 1-dniowej:

  1. Zwiedzanie Skarbnicy z przewodnikiem: rozmowy o rybołówstwie wczoraj i dziś/praca i życie na dawnej wsi/konkursy o tematyce morskiej. (czas – 1,5 godz., cena od 6 zł)
  2. Gra terenowa na podstawie ścieżki historycznej w Chłopach: zapoznanie z historią wioski/odszukanie 16–tego południka. (czas – 1,5 godz., cena od 4 zł)
  3. Zapoznanie z pracą rybaków na przystani rybackiej w Chłopach: przystań/molo/plaża/zbieranie materiałów na zajęcia warsztatowe. (czas – 40 min., bezpłatnie)
  4. Zajęcia warsztatowe: samodzielne wykonanie pamiątek znad morza. (czas – 1 godz., cena od 8 zł)
  5. Przerwa kawowa: herbata/kawa/napój/ciastka. (cały dzień, cena od 8 zł)
  6. Obiad: zupa/II danie (ziemniaki, ryba smażona, surówka, napój) (zupa - 6 zł, II danie - 14 zł)

Dodatkowo w czasie wizyt 2-dniowych proponujemy:

  1. Prelekcje: „Działalność Stowarzyszenia 16-ty Południk – historia i osiągnięcia” lub „Długa droga do powstania Wioski Tematycznej w Chłopach” (czas – 30 min.)
  2. Śniadanie/kolacje (śniadanie – 12 zł, kolacja – 12 zł)
  3. Nocleg (cena – 50 zł)